EMOCJE PIŁKARSKIE Z UBIEGŁOROCZNYCH ŚWIĄT

Niemal dokładnie rok temu, fetowaliśmy derbowe zwycięstwo w Stalach.
Straciliśmy cztery gole u lidera a mimo wszystko i tak zgarnęliśmy komplet trzech punktów.

Tego dnia działo się naprawdę wiele:
- Tytuł nagłówka z naszej strony: WESOŁYCH ŚWIĄT, DERBY SĄ NASZE !!!
- Był to pierwszy tak tak duży sukces nowego Prezesa Fudalewskiego Mateusza który w 2019 roku właśnie objął to stanowisko.
- Przeliczając TS Stale, ostatnio stracił 5 goli zliczając do kupy aż 12 ligowych meczy, nasi piłkarze potrzebowali zaledwie 66 minut by dokonać tej sztuki.
- Duma Adrian, jeden z wielu naszych bohaterów tego dnia potrzebował zaledwie 8 minut by skompletować klasycznego hattricka.
- Pierwszego oficjalnego gola zdobył Wierzgacz Paweł.
- Fenomenalnie tego dnia strzelał również Różycki Damian, który z rzutu wolnego z około 30 metrów zdobył bramkę.
- Transdźwig Stale, przegrał swój pierwszy ligowy mecz tego sezonu (19.kolejka)
- Dla KS Żupawa było to pierwsze historyczne zwycięstwo nad rywalem zza miedzy.
Ten dzień był naprawdę piękny.

PRZYPOMNIJMY SOBIE opis z tego meczu:

Sam mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, od ataków miejscowej drużyny która miała ochotę na szybkie objęcie prowadzenia. Lecz sama gra Transdźwigu wcale nie była jakaś porywająca.
Mimo wszystko lider rozgrywek w 15 minucie objął prowadzenie po dobitce z rzutu karnego, którego sprowokował Tutak (br.) nieczystą interwencją mniej więcej na 14m od bramki.
Objęcie prowadzenia przez Stale wyraźnie nasz zespół nieco podłamało, ale to nie było jakieś możne przeżywanie tej straconej bramki. Nasi zawodnicy starali się przeciwstawić Transdźwigowi i z biegiem czasu nawet dobrze to wyglądało. Niestety kolejny stracony w bardzo prosty sposób gol w 25 minucie nieco bardziej podłamał naszą grę. A to dlatego, że wydawać się mogło, że zespół prezentuje się naprawdę na tle przeciwnika dość solidnie, jednak popełniając bardzo proste błędy praktycznie sami sobie strzelamy te gole.
Na szczęście podłamanie nie trwało zbyt długo (mimo, że TS w tym czasie miało swe kolejne szanse na zdobycie kolejnych goli) i w końcu świetnie wyprowadzona kontrakcja naszego zespołu dała nam radości w postaci kontaktowej strzelonej bramki. Ale to co miało się dziać, przed nami dopiero miało nastąpić.
KS Żupawa czując, że w cale ten lider nie jest aż tak mocny ruszyła do odrabiania strat. Kapitalną okazję na wyrównanie mieliśmy w okolicach 40 minuty, gdzie po dośrodkowaniu z piłką na 5m minęło się aż dwóch naszych zupełnie nie krytych zawodników. Do przerwy wynik już się nie zmienił i to Transdźwig do szatni udał się z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęta wręcz bajecznie. DUMA Adrian na ustach wszystkich kibiców KS ŻUPAWA.
Najpierw zdobywając gola na 2-2 w 46 minucie. Chwilę później zamykając usta wszystkim zgromadzonym kibicom TS Stale zdobył gola na 3-2 dla Żupawki. Gol to jedno, ale jakiej on był urody to drugie.
Niestety tak fantastyczny wynik nie trwał długo. Pięć minut później TS, doprowadził do remisu. Ponownie strzelając gola w wręcz banalnie prosty sposób (można śmiało powiedzieć takich goli nie możemy stracić)
Jednak to co królewskie należy do Króla. Fenomenalny kolejny gol DUMY Adriana i KS Żupawa ponownie na prowadzeniu !!! Tak, tak.
Żupawa po tym golu naprawdę się rozpędziła już na maxxa. Nasz wyborowy napastnik w 59 minucie wychodził już w sytuacji sam na sam lecz nie wiadomo dlaczego sędzi uniósł chorągiewkę do góry pokazując spalonego, którego absolutnie nie było.
Stale próbowali odpowiedzieć po raz kolejny, ale ich akcje dzisiaj były bezbarwne.
Nasz drużyna w 66 minucie wykonywała rzut wolny. Konkretnie do piłki podszedł Różycki i bajecznym strzałem skierował piłkę wprost do bramki. To był kolejny gol naszej drużyny wart Ligi Mistrzów strzelony dziś na stadionie Transdźwigu Stale.
Strata dwóch goli a piłkarze co więcej, kibice drużyny TS wręcz osłupiały. Lider rzucił wszystko na jedną szalę lecz nasza defensywa spisywała się niemal bez zarzutów. Kolejna akcja gdzie Duma wychodzi na czystą pozycję i ponownie sędzia unosi chorągiewkę do góry. Sytuacja ta była na styku, lecz i obawiam się, że i tym razem sędzia się pomylił na naszą niekorzyść. Lecz nie dał bym sobie uciąć tym razem ręki.
Stale zdołały strzelić kontaktowego gola w 81 minucie (gol samobójczy). To sprawiło niesamowite nerwy do końcowych sekund meczu. Transdźwig atakował bardzo często spychając nas do defensywy, jakiej jeszcze w tym meczu nie byliśmy. Sędzia doliczył 4 minuty w których miejscowi dwukrotnie dość poważnie nam zagrozili. Warto dodać, że w jednej z tych sytuacji przed stratą gola uratował nasz zespół Wilk Piotr który wybił piłkę z linii bramkowej. Na szczęście jak nie mieliśmy szczęścia w regulaminowym czasie gry co do straconych goli, to w tym doliczonym czasie właśnie to szczęście posiadaliśmy.

W 4 lidze przegrał Izolator Boguchwała
w Klasie A grupy drugiej pierwszej porażki doznała Jelna. Tutaj przegrali Stale, też to ich pierwsza porażka.
BRAWA dla ŻUPAWKI

autor:~:)2019-04-20 19:34:58

Przeoczyłeś B klasę
Aby było śmieszniej, lider Sójkowa też przegrała swój pierwszy mecz w klasie b

autor:~Zarzecze2019-04-20 19:39:11

Ale to nie zmienia faktu że Waszej ekipie należą się brawa.
Przecież dlatego tak lubimy ten sport gdyż jest on tak nie przewidywalny.
Brawo dla Żupawki, a i super jest ta Wasza stronka

autor:~KIBIC KS ŻUPAWA2019-04-20 19:58:36

W końcu nasi nauczyli się oddawać strzały z dalszych odległości i na efekty nie przyszło długo czekać.
BRAWO super wynik tak trzymać

autor:~Cygany2019-04-20 21:48:24
Oglądając bramki z meczu to Żupawa strzelała gole stadiony świata, Stale jakieś wymęczone farfocle których być nie powinno.
Dlaczego tak sądzisz że akurat przez sędziów nie byłem na tym meczu ale rozwiń zdanie.

autor:KS.Wolunia2019-04-20 22:10:02

Śmiało można powiedzieć że Żupawka to nie drużyna do spadku.
Ale teraz nie możecie popaść w samozachwyt. Kolejny mecz gracie z Dąbrowicą i mimo że im w ogóle nie idzie to jednak trzeba pamiętać że nie można ich lekceważyć i zagrać swoje.
Nam ogółem nie idzie jeszcze bardziej ale wierzę że w końcu się to zmieni.
Powodzonka i pokonania mandżurów za tydzień

autor:~anonim2019-04-21 18:39:20

Z skrótu wynika że Tutak powinien Wilkowi postawić dobrą flaszkę wódki.
W końcówce to właśnie Wilk ciałem wyblokowal piłkę na linii bramkowej i uchronił zespół od straty gola na 5:5

autor:~ WKS2019-04-21 19:28:28

2 i 3 gol dla Stalów to kabaret.
Zresztą karny też nie potrzebny.
4 gol samobój bramkarz nie miał szans.
Żupawka wszystkie gole wypracowane w tym 3 klasy światowej jedynie przy pierwszym delikatnie szczęście się uśmiechnęło.
Z tej końcówki meczu twierdzę że sędziowie robili wszystko byście nie wygrali (skąd tam spalone się wzięły?)
Gdyby Żupawka miała bramkarza dobrego to Stale co najwyżej cieszyli by się z jednego gola.
Patrząc obiektywnie
Pozdrowienia z Zabrnii

autor:~anonim2019-04-21 23:51:38

Oglądając skrót słuchajcie uważnie od 7:11 do 7:30. Święta prawda i droga do zwycięstwa ze Stalami

autor:~anonim2019-04-23 21:29:22