WYSOKA PORAŻKA PODCZAS DRUGIEGO SPARINGU !

Porażką zakończył się drugi mecz sparingowy naszej drużyny. Klub Sportowy Żupawa poległ z Stalą w Nowej Dębie aż 1:7.

Mecz mimo wysokiej porażki wcale (do pewnej chwili) nie wyglądał źle, niestety jak to już kilkukrotnie następowało w rundzie jesiennej, gdzie po stracie gola w tym momencie na 3:1 dla Stali Nowa Dęba, z poniektórych naszych zawodników zeszło "powietrze", zaangażowanie, a wtedy rywal już robił z nami dosłownie co chciał. Pomiędzy 69 a 79 minutą nasza "Żupawka" straciła aż 5 goli.

Pierwsze dziesięć minut meczu należało dla gospodarzy, którzy to chcieli narzucić własne tempo meczu. Jednak nie do końca naszym rywalom to się udało. Piłkarze KS Żupawa oswoili się z płytą boiska, z przeciwnikiem i również od czasu do czasu śmiało atakowali.
Stal mimo wszystko posiadał optyczną przewagę, z biegiem czasu klarowała sobie podbramkowe akcje, których i tak nie potrafili wykorzystać. Mijała 20-25 minuta. KS Żupawa w okolicach tych minut miała najlepszy okres gry, którego nie udało się wykorzystać. Świetniej okazji nie wykorzystał Dul, którego po strzale z główki skutecznie, instynktownie powstrzymał goalkeeper miejscowej drużyny. Chwilę później wyśmienitej sytuacji przy stanie 0-0 nie potrafił wykorzystać zaw.testowany, który stając oko w oko z bramkarzem na 6m mając przy tym mnóstwo czadu posłał piłkę obok bramki.
Nie wykorzystane sytuacje się mściły, a do Stali Nowa Dęba uśmiechnęło się szczęście w 39 minucie gry, gdzie przeciwnik w końcu umieścił piłkę w naszej bramce po strzale z rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie i to nowodębianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Mecz w pierwszej połowie obfitował w ofensywne akcje. Obie drużyny miały kilka super okazji do zdobycia goli. Jednego gola w tej części gry zdobyła Stal i to w najłatwiejszy sposób, czyli z rzutu karnego.

Od początku drugiej połowy przewaga w grze zarysowała się po stronie Stali Nowa Dęba, lecz nasi piłkarze dzielnie wychodzili z opresji ofensywnych ataków gospodarzy.
Niestety w 56 minucie, po nie najlepszej interwencji bramkarza piłka przelatuje wzdłuż bramki, trafiając do napastnika Stali , który mimo iż to na raty, umieszcza piłkę w naszej bramce. Parę minut wcześniej jeszcze uratował nas słupek.
Wydawało się, że Stal ten mecz już ma pod kontrolą. Jednak sprytna wrzutka z wolnego Dudka Michała dała naszej drużynie bramkę kontaktową, niestety jak się nieco później okazało była to tylko bramka honorowa.
Stal Nowa Dęba zdobywając trzeciego gola dziesięć minut później po bramce Dudka, zamknęła mecz. Pomiędzy 69 a 79 minutą Stal zdobyła w sumie 5 goli.  Nasza drużyna jak widać nie była przygotowana na stratę gola na 1:3, gdyż wszystko runęło w gruzach.
Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Stali Nowa Dęba, bo aż 7:1

Podsumowując mecz można go podzielić na dwie różne części. Od 1 minuty do 68, gdzie mecz stał na dobrym poziomie, gdzie nasi piłkarze udowadniali, że potrafią przeciwstawić się drużynie z "Okręgówki", mając nawet dwie super okazji na objęcie prowadzenia, oraz mecz od 69 do 90 minuty w którym to nasza drużyna praktycznie na boisku nie istniała.

Miejmy nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej, że nie będą się już przytrafiały takie złe chwile w grze w naszym zespole.

SKŁAD KS ŻUPAWA:
Tutak  -  Łagowski M., Dudek, Łagowski S., Stawiarz  -  Kozieł, Dul, zawodnik testowany, Wierzgacz, Tkacz B.  -  zawodnik testowany