EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO W STRUGACH DESZCZU

Efektownym zwycięstwem zakończył się trzeci sparingowy mecz Klubu Sportowego Żupawa nad czwartą drużyną Klasy "B", KS Cygany aż 9-1.

Dla naszej jedenastki po jednym golu strzelali Kozieł Zbigniew i Wierzgacz Paweł. Zaś po hattricku dwaj kolejni zawodnicy testowani.

Dzisiejszego dnia w barwach KS Żupawa zagrali : Tutak Tomasz, Łagowski Sebastian, Dudek Michał, Łagowski Mateusz, Tkacz Bartłomiej, Wierzgacz Paweł, Dul Łukasz, Kozieł Zbigniew, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II oraz Duma Dawid.

Dla braci Łagowskich był to szczególny mecz, gdyż Mateusz i Sebastian pochodzą właśnie z miejscowości Cygany.
W zespole z Cygan zagrał również nasz były zawodnik Janeczko Kamil.

Od pierwszych minut meczu żółto-czarni chcieli zaznaczyć kto w tym meczu będzie odgrywał główną rolę. Nasi piłkarze starali się długo utrzymywać przy piłce i konstruować ciekawe ataki. Bardzo szybko nasza drużyna wyszła na prowadzenie bo już w 6 minucie gry po bramce samobójczej zawodnika gości. Asystę zaliczył Dul Łukasz który wrzucał futbolówkę w pole karne. Po objęciu prowadzenia przez naszą "Żupawkę" tak jak by KS Cygany nieco wrócił do gry a mecz stał się bardziej wyrównany. Trwało to tylko około 10 minut. KS Żupawa po skrzydłowej akcji zakończonej celnym strzałem przez Kozieł Zbigniewa podwyższyła na 2-0, i od tej chwili ponownie na boisku rządziła już tylko nasz drużyna i to niemal do końca pierwszej połowy. Po nieco ponad półgodzinnej grze prowadziliśmy już 4-0. KS Cygany jeszcze zdołał zmniejszyć nieco rezultat porażki, zdobywając gola w 40 minucie na 4-1. Lecz to było wszystko na co był dzisiaj stać zespół gości.
Druga połowa nie różniła się wielce od pierwszej, KS Żupawa pewnie kontrolował przebieg meczu co chwilę podwyższając rezultat spotkania. Między czasie Cygany mieli znakomitą szansę na zdobycie gola lecz z linii bramkowej przed utratą gola przez naszą drużynę, uratował nas ofiarną interwencją jeden z braci Łagowskich. KS Cygany w ostatnich 15 minutach meczu wykorzystując zmęczenie miał swe szanse lecz w prosty sposób je marnował, chociaż przyznam, że na przynajmniej jednego gola więcej rywal zasłużył.
Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem KS Żupawa i w końcu możemy cieszyć się z pierwszego sparingowego zwycięstwa.

Warto podkreślić, że zawodnicy tacy jak: Mateusz Łagowski, Sebastian Łagowski i Wierzgacz Paweł  zagrali dzisiaj bardzo dobre zawodny będąc wyróżniającymi się piłkarzami naszej drużyny.
Na pochwały całego zespołu trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać do weryfikacji w kolejnych meczach sparingowych.

Pierwszy historyczny mecz między obydwoma klubami należy dla Klubu Sportowego z Żupawy !

HISTORIA BEZPOŚREDNICH SPOTKAŃ

STATYSTYKI OD MOMENTU POWSTANIA W 2012 ROKU, KLUBU KS ŻUPAWA
(Mecze ligowe i sparingowe)

drużyna wy re prz bilans
KS Żupawa 1 0 0 09-01
KS Cygany 0 0 1 01-09

Najlepszy strzelec KS-u przeciwko drużynie z Cygan - Kozieł Zbigniew, Wierzgacz Paweł- 1gol