BARDZO DOBRY ZWYCIĘSKI MECZ KS ŻUPAWA

Bardzo dobre zawody rozegrała dzisiaj nasz "Żupawka", pokonując czwartą drużyną Klasy "A" z Woj.Świętokrzyskiego, LZS Samborzec 3:1 !

Mecz stał naprawdę na dobrym poziomie, oczywiście przytrafiały się naszym zawodnikom błędy lecz jeśli one były to naprawdę w porównaniu do poprzednich meczów, te błędy można uznać z boiskowej gry które przecież musiały się wydarzyć, gdyż nie gra się pełnych 90 minut bez błędnie.

Dzisiaj w swym trzecim sparingu zawodnik testowany I, zdobył swego 5 gola,
zaś zawodnik testowany II, również 5, lecz w swym czwartym meczu .
Dzisiaj gola numer 25 dla KS Żupawa, zdobył Duł Łukasz, wskakując na 8.miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców KS Żupawa.

LZS Samborzec ewidentnie chciał przejąć inicjatywę w grze od pierwszych minut meczu. To fakt, przy piłce utrzymywali się częściej lecz z tego naprawdę praktycznie nic nie wynikało. Piłkarze KS Żupawa byli w tym meczu konkretniejsi, można powiedzieć, że wiedzieli co robili.
Samborzec oddawał dość często strzały, lecz pod naporem naszej drużyny bardzo często pudłował.
Klub Sportowy Żupawa wyszedł na prowadzenie w 33 minucie gry, gdzie przy linii bocznej dużą walecznością popisał się Wierzgacz, który do końca pociągnął całą akcję i tuż przed polem karnym zagrał na 6 metr do zawodnika testowanego I który strzałem z pierwszej otworzył wynik spotkania na 1-0.
Chwilę później, dosłownie 3,4 minuty później tym razem powalczył zawodnik testowany II, jego wrzutka mogła się zakończyć asystą lecz wbiegający Kozieł nie sięgnął piłki.
Końcówka dość wyrównana, Samborzec dzielnie walczył, jednak KS Żupawa grała naprawdę mądrze i nie pozwoliła się w tej części ani razu zaskoczyć poprzez utratę gola.

Druga połowa to istna kontynuacja pierwszej. Samborzec minimalnie częściej przy piłce, zaś KS Żupawa o wiele groźniejsza. Ale pojawiające się zmęczenie w naszych szeregach już nie pozwalało by skutecznie eliminować zagrożenie ze strony drużyny przyjezdnej która miała swe bramkowe okazje, lecz przeciwnik z Województwa Świętokrzyskiego był bardzo słabo dysponowany w swych atakach. Z drugiej strony nasi piłkarze mieli znakomitą szansę w okolicach 60 minuty lecz kapitalnej okazji nie wykorzystał zawodnik testowany II. Jednak to co nie wyszło wcześniej, wyszło w 68 minucie, właśnie zawodnik testowany II, podwyższył na 2-0 po asyście zawodnika testowanego I.
Między czasie kapitalnym mocnym strzałem tuż zza pola karnego popisał się Łagowski S., lecz fenomenalnie instynktownie interweniował bramkarz i mieliśmy rzut rożny.
W 77 minucie już można było powiedzieć, że jest po meczu a kapitalnym golem popisał się Dul Łukasz, posyłając piłkę w samo okienko bramki LZS Samborzec.
Wynik 3-0 dla KS Żupawa nie zrażał rywali którzy wkładali w ten mecz mnóstwo serca. Właśnie takie zaangażowanie zostało wynagrodzone w 83 minucie gdzie rywal z jedenastu metrów pokonał naszego bramkarza (Myszka). Samborzec poczuł, że jest w stanie zdobyć jeszcze jedną bramkę i rzucił się do ataków. Dość groźnie zrobiło się w 85 minucie, lecz kolejny i nie pierwszy raz defensywni zawodnicy naszej "Żupawki" dzielnie sobie poradzili.
Mecz zakończył się zwycięstwem konkretniejszej w polu karnym ekipy, dzięki temu po naszej stronie pojawiło się trzy gole a u przeciwnika tylko jeden.

Można powiedzieć: KS Żupawa - Województwo Świętokrzyskie 2:0
Przypomnę to był drugi mecz w naszej historii z drużyną z Świętokrzyskiego.

Skład KS Żupawa:  Myszka - Wilk, Łagowski S., Zawodnik testowany III, Łagowski M. -  Kozłowski, Wierzgacz, Dul, Kozieł -  zawodnik testowany I, zawodnik testowany II
Zagrali również: Tkacz B., Tkacz A., Dudek