TERMIN STARTU NOWEGO SEZONU WSTĘPNIE POZNANY

Rozpoczęcie nowego sezonu według wstępnych ustaleń planowany jest końcem lipca (25/26.lipiec)
Wszystko jednak uzależnione jest od decyzji władz państwowych.

Wciąż jednak nie wiemy jak wyglądać będzie podział grup Klas "A"
Podokręg wcześniej jak pamiętamy interesował się podzieleniem Klas na trzy grupy, ta decyzja jednak szybko została zamknięta i nie weszła w codzienne życie rozgrywek Podokręgu Stalowa Wola.

Tym razem przed wznowieniem nowego sezonu ponownie chodzą takie plotki, lecz większość osób również nie jest za tym pomysłem. Nawet czytając komentarze na naszej stronie więcej osób przechyla się ku temu, by rozegrać większą ilość meczy w trakcie sezonu a nie porównywalną sumę do rozgrywek Klasy "B".

Na ten moment nasza grupa być może wyglądała by następująco:
- LZS Wola Rzeczycka
- OKS Wielowieś
- Wichry Rzeczyca Długa
- LZS Żabno
- KS Wola Baranowska
- Unia Skowierzyn
- San Wrzawy
- Wspólnota Serbinów
- LZS Krzątka
- KS ŻUPAWA
- Sanna Zaklików
- Strzelec Dąbrowica
- Wisan Skopanie
- OKS Mokrzyszów
- San Rozwadów        (beniaminek)
- Koniczynka Ocice    (beniaminek)
- Junior Zakrzów         (beniaminek)

• Normal napisał
    Cztery kolejki więcej niż normalnie, pewnie tak będzie. A Podwolina jak awansuje to zagra w przyszłym roku na jesień w A klasie

• Koń napisał
    Moim zdaniem powinniśmy grać sezon mecz i rewanż czyli 34 kolejki

• dede napisał
    Podwolina ma zdecydowanie lepszy współczynnik punktowy niż Wierzawice/Łukowa a to moim zdaniem bardzo poważny argument za tym żeby grała w A klasie. Jelna po wahaniach jednak zdecydowała się grać w okręgówce.

• Nic się już nie zmieni napisał
    Ale Podwolina ani nie ma tyle samo punktów co 1 drużyna ani żadnej innej możliwości by tą drużynę wepchnąć do A klasy. To że jest nie równa suma drużyn w obu grupach to niestety ale za słaby argument do tego by Podwolinę wepchnąć do A klasy

• kpz napisał
    Albo nie dopuszczą jednej z drużyn do okręgówki z jakiś formalnych powodów i wtedy po sprawie. Bo w okręgówce i A-klasach byłoby wtedy równiutko po 18 drużyn. Co do 3 miejsc - Knapy mają najgorszą średnią punktową na mecz z 3 miejsc. Najlepszą ma Podwolina, a po niej Łukowa/Wierzawice. Czyli jakby się uparli to kto wie. Co by nie powiedzieć mało to wszystko sprawiedliwe. Pewne było, że kilka drużyn będzie pokrzywdzonych. Ale pewnie już nic się nie zmieni, nie wierzę w to szczerze mówiąc.

• abc napisał
    To wtedy znowu knapy będą się pytać czego drużyny z 3 miejsca z gr II i III awnasowały a oni nie.

• Marek napisał
    Według mnie to dokoptują jeszcze jedną drużynę z B klasy aby było po równo czyli po 18 drużyn w A klasie. Będzie to uzasadnione "duchem sportu" I tak kolejek przy 17 drużynach jest tyle samo co przy 18, więc co za problem dokoptować Podwolinę.

• GIF napisał
    Jelna. Beniaminek w klasie okręgowej z zerowym dorobkiem punktowym utrzymuje się w Okręgówce.
    To jest dopiero kuriozum 😅😂😂😂
    Ale doszły mnie słuchy że klub z Jelnej rozważa start nowego sezonu w A klasie. Może ktoś to jeszcze potwierdzić. Bo nie wiem czy czasami nie robił mnie ktoś w bambuko

• do KSP napisał
    Zgadzam się, że awans Wierzawic czy Łukowej jest niesprawiedliwy. Jednak twierdzenie, że Podwolina została pokrzywdzona w swojej grupie bo nie mogła zagrać rewanżu u siebie jest kuriozalne. Przypomnę tylko, że z zespołów pierwszej czwórki i meczów między nimi to Podwolina i Glinianka grały 2 mecze u siebie, natomiast Harasiuki i Rozwadów tylko 1. Także awans tych dwóch ostatnich zespołów jak najbardziej zasłużony. Zresztą gdyby nie walkower w Kotowej Woli KSP nie byłoby nawet na 3 miesjcu.

• Niema sensu zmniejszać ligi napisał
    Sytuacja jest przejściowa na ten sezon. Ludzie nie kombinujmy. Trudno w B klasie było wiadome że poniektóre kluby będą pokrzywdzone, zresztą nie tylko w B klasie. Ale sytuacja jest zrozumiała poprzez ten covid
    Trudno Twoja Podwolina nie awansowała, miała trochę pecha no ale cóż skoro jest wystarczająco dobra awansuje w przyszłym sezonie i będzie jeszcze mocniejsza