SPARINGOWA PORAŻKA NA POCZĄTEK 2020

Zawodnicy Klubu Sportowego Żupawa przegrywają w swym pierwszym sparingu 3:5.

W zespole żółto-czarnych pojawiło się czterech zawodników testowanych. Dwóch z nich zdobyło po jednym golu, tym samym przy swych trafieniach nawzajem sobie asystowali.

Po kilku letniej przerwie do gry powrócił Dul Łukasz.

Pierwszego gola w 2020 roku dla naszej "Żupawki" zdobył Kozieł Zbigniew, który już chyba wszyscy wiemy staje się legendą Klubu Sportowego Żupawa. Lewo skrzydłowy pomocnik KS Żupawa, zdobył swą 158 bramkę !
Dokładnie licząc od momentu powstania KS Żupawa w 2012 roku, Kozieł w pierwszym meczu danego roku trafia już po raz 6 (zdobywał gole w pierwszym meczu w 2012, 2013, 2015, 2017, 2019 i 2020 roku). - Odnośnie tej statystyki niebawem pojawi się oddzielny news.

Skład KS Żupawa:
Bramkarz:     Tutak
Obrońcy:       Wierzgacz, Zawodnik testowany III, Łagowski S., Łagowski M.
Pomocnicy:   Zawodnik testowany IV, Dudek, Dul, Kozieł
Napastnicy:   Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II

Pierwszy mecz za nami, nasza drużyna całe spotkanie grała "gołą" jedenastką.
Pierwsza połowa przegrana 1:2. Strzelec w tej części meczu grał lepiej, posiadał częściej piłkę, tym samym mając więcej podbramkowych sytuacji strzeleckich. Drużyna gości zasłużenie schodziła z jednobramkową przewagą na przerwę.
Druga połowa zaczęła się dla naszej drużyny lepiej. Szybko doprowadziliśmy do remisu, a chwile później (59 minuta) nawet zdołaliśmy zdobyć bramkę dającą prowadzenie. Gra również zaczęła się coraz bardziej podobać. Zawodnik testowany I, w 62 minucie miał znakomitą sytuację na podwyższenie wyniku, lecz tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem. To wszystko mściło się dosłownie 2 minuty później, gdyż przeciwnik wyrównał. Mimo tego druga połowa napawała optymizmem gdyż pomiędzy 60 a 80 minutą to nasz KS radził sobie lepiej i przeprowadzał częściej groźne ataki. W 77 minucie swą szansę na zdobycie gola miał kolejny zawodnik testowany IV, lecz jego strzał z około 3 metrów wylądował na słupku.
Niestety chwilę później, bo od 80 minuty nasza gra zaczęła się sypać, rywal zepchnął nas do defensywy, co za tym idzie pojawiały się okazje dla zespołu Strzelca z Dąbrowicy. Przeciwnik w końcu swą jedną z kilku okazji wykorzystał w 88 minucie i na kilka minut przed końcem odzyskał prowadzenie. W ostatnich sekundach meczu Dąbrowica podwyższyła prowadzenie na 5-3.
Koniec końców podsumowując pełne 90 minut, goście z Dąbrowicy zasłużenie zwyciężyli w tym pierwszym sparingowym meczu, będąc drużyną bardziej konkretniejszą, dynamiczną a zarazem popełniającą mniejszą ilość niewymuszonych błędów.

Zawodnicy testowani jeżeli mieli by pozostać w naszym zespole na pewno będą wzmocnieniami, wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Ale jestem pewny, że to nie jest już ich końcowy potencjał, na pewno mają w sobie jeszcze sporo zapasów które w najbliższym czasie je uwolnią tak jak i cała nasza drużyna.

Strzelec Dąbrowica 1 1 1 02-04

Najlepszy strzelec KS-u przeciwko drużynie z Dąbrowicy - Różycki Damian - 2 gole