POJEDYNEK BYŁYCH PIŁKARZY OBU DRUŻYN. ŻUPAWA - UNIA

Przed zawodnikami Klubu Sportowego Żupawa kolejny ciężki mecz. Tym razem nasi piłkarze będą gościć Unię Skowierzyn, która w pierwszej kolejce pewnie pokonała Wspólnotę Serbinów 4-1.

Mecz zapowiada się ciekawie z kilku powodów. Miedzy innymi, z faktu zmian barw klubowych kilku piłkarzy z obu drużyn. W przerwie między sezonami doszło do zmian:
- Z KS Żupawa do Unii Skowierzyn przeszli: Mytyk Rafał, Brzeski Patryk oraz Michalski Kamil
- Zaś z Unii Skowierzyn do KS Żupawa przeszedł Przedpełski Mateusz (który w ostatnim meczu przeciwko nam, grając wtedy dla Unii, strzelił nam gola)

Nasza "Żupawka" mimo dwubramkowego prowadzenia w regulaminowym czasie gry podzieliła się punktami z beniaminkiem z Ocic, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry.
Po meczu wynik ten można było uznać jako porażka. Tym razem, w meczu z Skowierzynem liczymy na to, że zawodnicy zrobią wszystko by w Żupawie nie było gorzkiego posmaku po ostatnim gwizdku arbitra.

Skowierzyn tak jak już wcześniej było wspomniane na inauguracje pokonał dość łatwo Wspólnotę 4-1 i do meczu z Żupawą na pewno przystąpią w bojowych nastrojach kolejnego zwycięstwa. Zapewne w  podwojonych bojowych nastrojach przystąpią również zawodnicy: Mytyk, Brzeski czy Michalski którzy jak już wiecie w poprzednim sezonie prezentowali barwy naszego Klubu.

Większość, Skowierzyn wymienia do roli drużyny która może zamieszać w czołówce ligowej tabeli, co za tym idzie, że przed naszymi piłkarzami zapowiada się naprawdę ciężki mecz, ale nikt tu nie powiedział, że w nim nie zgarniemy kompletu punktów, które na prawdę na samym starcie są niesłychanie ważne, dlatego, że już docierają glosy iż sezon kto wie, ale może być przedwcześnie zakończony z powodu koronawirusa a decyzje podjęte przez PZPN czy Podokręgi mogą być bardziej konsekwentne odnośnie spadków.
Także trzeba walczyć i konsekwentnie zbierać punkty by być jak najdalej strefy zagrożenia spadkiem.

Zerkając na historię bezpośrednich meczy ta statystyka przemawia za naszą drużyną.
Z Skowierzynem zagraliśmy w trzech oficjalnych meczach i w wszystkich zdobywaliśmy punkty. Więcej w Żupawie dwukrotnie punktowaliśmy za trzy.
16.09.2018 Skowierzyn 1-1 Żupawa
05.05.2019 Żupawa 3-2 Skowierzyn