MOŻLIWOŚĆ SPADKU AŻ 7 OSTATNICH DRUŻYN (kl.A)

Trzeba od początku mocno wziąć się do zdobywania punktów w rozgrywkach Klasy "A", gdyż w tym sezonie możliwe jest, że z tej klasy rozgrywkowej może spaść nawet aż siedem ostatnich drużyn.

Awans do Klasy "Okręgowej" wywalczy tylko mistrz.  W tym sezonie nie będzie baraży z 2 miejsc !

W sezonie 2021/2022, w rozgrywkach Klasy "A", będzie po 14 zespołów w obu grupach .

Zasady awansu i spadków w sezonie 2020/2021 Podokręgu Stalowa Wola .
Klasa "O" ; "A" : "B" - sezon 2020/2021

1. Klasa „O” – 19 drużyn
2. Klasa „A” gr.1 i „A” gr.2 po 17 drużyn.
3. Klasa „B” gr.1,2,3, : – ilość grup w zależności od ilości drużyn / terytorialnie.

WARIANT I – nikt nie spada z IV ligi

1. Z klasy okręgowej do IV ligi awansuje mistrz klasy okręgowej .
2. Do Klasy „A” spadają automatycznie drużyny zajmujące 16, 17, 18, 19 miejsce w klasie okręgowej .
3. Z klasy „ A ” awansują automatycznie mistrzowie grup : „ A” gr. 1 i „ A ” gr. 2.
4. Z klasy „ A ” spadają automatycznie ostatnie drużyny zajmujące 13, 14, 15, 16, 17 miejsce plus dodatkowo drużyna z 12 miejsca z gorszym bilansem punktowym następnie bramkowym itp. z grupy A1 lub A2.

WARIANT II – spada z IV ligi jeden zespół

1. Z klasy okręgowej do IV ligi awansuje mistrz klasy okręgowej .
2. Do Klasy „A” spadają automatycznie drużyny zajmujące 15, 16, 17, 18, 19 miejsce w klasie okręgowej .
4. Z klasy „ A ” spadają automatycznie ostatnie drużyny zajmujące 12, 13, 14, 15, 16, 17 miejsce.

WARIANT III – spada z IV ligi dwa zespoły

1. Z klasy okręgowej do IV ligi awansuje mistrz klasy okręgowej .
2. Do Klasy „A” spadają automatycznie drużyny zajmujące 14, 15, 16, 17, 18, 19 miejsce w klasie okręgowej .
4. 4. Z klasy „ A ” spadają automatycznie ostatnie drużyny zajmujące 12, 13, 14, 15, 16, 17 miejsce plus dodatkowo drużyna z 11 miejsca z gorszym bilansem punktowym następnie bramkowym itp. z grupy A1 lub A2.

Sezon 2021/2022

1. Klasa „O” – 16 drużyn
2. Klasa „A” gr.1 i „A” gr.2 po 14 drużyn.