KORONAWIRUS W "NATARCIU", ROZGRYWKI ZAWIESZONE

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej dzisiaj wydał komunikat o zawieszeniu rozgrywek od IV Ligi, po "B" Klasę do 29.marca włącznie.
Ponadto rozgrywki zawieszono, również w rozgrywkach III lig.
W Ekstraklasie i I lidze zostaną rozegrane mecze bez udziału publiczności. Lecz ta decyzja w każdej chwili może być zmieniona również w kierunku zawieszenia rozgrywek przez PZPN.

Podkarpacki ZPN, również zaleca aby nie rozgrywać meczów sparingowych jak i samych turniejów.

_________________________________________________________________

W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień.

Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli.

Art. 2 1) Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

2) Za ostatnią rozegraną kolejkę rozgrywek przyjmuję się tę, w ramach której zostały rozegrane wszystkie zaplanowane mecze lub w sytuacji nierozegrania pojedynczych meczów zostały one zweryfikowane, zgodnie z postanowieniami regulaminów rozgrywek lub Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

Cały Art.3 dot. zmian rozgrywania meczy. Ale najważniejsze jest Pierwsze zdanie dzisiejszej decyzji.

• Strach do potęgi napisał
    Patrzcie na Chiny, tam już 3 miesiąc pustki na ulicach udostępnia autor yt kanału (chiński biznes). Ludzie nadal przestrzegają zasad siedzenia w domu. My już w tym sezonie, a może nawet roku nie zagramy. I ja tylko modlę się by w Polsce też tacy mądrzy ludzie byli i tylko w najważniejszych sprawach opuszczali domy.

• Wyższe ligi tak, niższe nie koniecznie napisał
    Jeżeli to ustrojstwo ustąpi w wyższych ligach może tak być, ale w niższych nikt co kilka dni grał nie będzie, przecież ludzie chodzą do prac

• Info napisał
    Wczorajsza wiadomość od Bońka brzmiała następująco:
    Rozgrywki mogą być przywrócone i dokończone w maju wtedy mecze będą rozgrywane co kilka dni.
    I prawdopodobnie tyczy się to wszystkich lig. Tylko czy do maju to cholerstwo ustąpi ?

• Związek Piłkarski Anglia napisał
    Anglia potrafi sensowne plany przemyśleć.
    Cytat
    - Problemów jest jednak więcej: system kwalifikacji do europejskich pucharów, czy kwestia spadków i awansów. W drugim przypadku rozwiązaniem miałoby być powiększenie ligi na kolejny sezon - miałyby w niej wówczas grać 22 drużyny. Żaden z obecnie grających klubów nie zostałby zdegradowany z Premier League, a ekstraklasy dołączyłyby dwa najlepsze zespoły Championship, czyli West Bromwich Albion i Leeds United.

Rozgrywki z udziałem 22 drużyn trwałyby tylko jeden sezon. W następnej edycji z ligi spadałoby pięć drużyn, by po roku powrócić do formatu z 20 uczestnikami Premier League.

Powiększenie ligi mogłoby też spowodować zawieszenie Pucharu Ligi na jeden sezon. Wszystko po to, by znaleźć terminy na rozegranie większej liczby kolejek.

• Jedyna opcja napisał
    Królewski ,Leśniodorski i inni prawnicy będą działać aby nikt nie spadł z żadnej z lig i powiększyć je . Może będzie to sprawiedliwie rozstrzygnięte , na ten moment musimy czekać

• Nie ma opcji napisał
    Kibic, to jest w ogóle nie realne co Ty napisałeś. W takie zabawy w dzielenie ligi nie ma co liczyć.

• Kibic napisał
    Jeśli sezon miał by się rozpocząć później niz to jest planowane nawet w maju to można podzielic tabele na pół i pierwsze 8 drużyn gra o awans między sobom A druga 8 o utrzymanie między sobą :) i wtedy można sezon dokończyć bo by było mniej meczów i to by było w miarę sprawiedliwe

• Jebać PZPN napisał
    To nie jest uczciwe. To nie jest fair play , liga musi być dokończona, no sory innej opcji nie ma